>
cz

Představení nového elektrického minirýpadla CASE CX15 EV

 

Společnost CASE Construction Equipment poprvé představila rozšířenou nabídku minirypadel na akci CNH Industrial Capital Markets Day, která se konala 22. února 2022 v Miami Beach na Floridě. Součástí prezentace byla premiéra elektrického minirypadla CASE CX15 EV, jehož uvedení na evropský trh se plánuje na rok 2023. 

CASE-CX15-1-scaled.jpeg

CASE CX15 EV je minirypadlo o hmotnosti 1,3 t poháněné elektromotorem o výkonu 16 kW - je vybaveno zatahovacími pásy, díky nimž se šířka stroje sníží na 790 mm pro průjezd dveřmi a práci ve stísněných prostorách. Díky konstrukci s minimálním poloměrem výkyvu může pracovat i velmi blízko konstrukcí a překážek. Lithium-iontová baterie o kapacitě 21,5 kWh se nabíjí buď pomocí palubní nabíječky 110V/220V, nebo pomocí externí rychlonabíječky, která dokáže stroj nabít extrémně rychle, obvykle do 90 minut. V závislosti na typu práce poskytne CASE CX15 EV dostatek energie pro práci po celý osmihodinový pracovní den. Hydraulický systém s detekcí zatížení poskytuje plynulý a silný výkon pro každý úkol.

 

"Od snížení emisí přes snížení hlučnosti až po nižší náklady na palivo a údržbu po celou dobu životnosti bude CASE CX15 EV výkonným, efektivním a udržitelným doplňkem naší řady minirypadel," říká Egidio Galano, vedoucí produktového managementu stavebních strojů - Evropa, CASE. "Tento stroj je dalším krokem na naší cestě k elektrifikaci - a my jsme odhodláni přinášet průmyslu rozšiřující se portfolio dieselových a elektrických zařízení, která splňují potřeby nejrůznějších aplikací a provozů."