>
Ukázat telefon
800 247 365
cz

Nová řada rýpadlo-nakladačů CASE s označením SV

Málokdo už dnes ví, že americký výrobce strojů CASE dosáhl ve výrobě rýpadlo-nakladačů řady historických prvenství. Ať už to byl integrovaný rychloupínač, nebo převodovka PowerShift, umožňující řadit pod zátěží, vždy to byl nějaký inovátorský prvek, který tyto stroje posouval dopředu. Letos v září byla oficiálně představená nová řada rýpadlo-nakladačů, vstupující na trh pod označením SV.

rypadlonakladac-case-sv-2.jpg

Nové modely rýpadlo-nakladačů CASE SV

Nové modely mají označení 580SV, 590SV a 695SV.  Nová řada strojů byla osazena přepracovaným motorem F36 od výrobce FPT, speciálně vyrobeným pro tento typ stroje. Jedná se o přeplňovaný čtyřválec o objemu 3,6 litru s přímým vstřikováním Common-Rail (1800 bar), posyktující maximální výkon 82 kW a krouticí moment 460 Nm. V poměru k objemu motoru jde o skvělá čísla; celá řada konkurenčních strojů nabídne podobný výkon s mnohem většími motory a tedy i při vyšší spotřebě paliva.

Snadná údržba a servis rýpadlo-nakladačů

Velká pozornost byla věnována minimalizaci údržbových nákladů. Bezúdržbový je například systém pro úpravu splodin, který je dimenzovaný na předpokládanou životnost stroje. K vyčištění nebo výměně DPF filtru by dle výrobce nemělo dojít dříve než po 8 000 mth. Prodlouženy byly také některé servisní intervaly, například výměna oleje se odehraje jednou za 500 mth. V rámci zjednodušení pravidelné údržby byly všechny důležité přístupové body sdruženy do jednoho místa, takže obsluha nemusí nikde přebíhat a otevírat několik krytů.

Vylepšený design traktorbagrů CASE SV

Protože všechny výše zmíněné vlastnosti jsou pozorovateli skryté, pojďme se teď zaměřit na ty prvky, které jsou u nových traktorbagrů vidět na první pohled. Na designu stroje odvedli v CASE velké penzum práce. Robustnější vzhled s masivnímí zadními blatníky a hlavně širší kabina s jinak rozmístěnými skly – to jsou na první pohled nejnápadnější znaky nové řady SV. Přidaná třetí skla v zadní části kabiny mají hned dvojitý pozitivní efekt: jednak usnadňují výhled vzad, za druhé mají i ekonomický smysl (při případné výměně se nemusí měnit celé sklo). Celkový hranatý vzhled stroji prospívá. Působí masivně a je to zkrátka „kus železa“.

Hlavní výhody rýpadlo-nakladačů CASE SV

  1. úsporný a ekologický motor
  2. minimalizace údržbových nákladů = bezúdržbový
  3. širší kabina a lepší výhled z ní
  4. výrazně vylepšený interiér kabiny
  5. ergonomie ovládání
  6. poprodejní služby, telematika a podpora

rypadlo-nakladac-case-sv.jpg

Novinky v kabině rýpadlo-nakladačů CASE SV

Co se výrazně posunulo u nové řady SV vpřed, je místo a přístup do kabiny. Z prvních videií a obrázků je vidět, jaký „obývací pokoj“ uvnitř na obsluhu čeká. Rozmístění jednotlivých prvků uvnitř bylo podřízeno tomu, aby se i vysoký strojník mohl se sedačkou pohodlně otáčet v pracovních pozicích pro ovládání podkopu / lopaty a aby mu nikde nepřekážela kolena. K výrobě jednotlivých konzol použil CASE speciální vstřikované plasty, které lépe lícují (neměly by vrzat ani po dlouhodobém užívání) a v neposlední řadě i lépe vypadají a snadněji se udržují.

Přečíst si celý článek (.PDF)

Zdroj: stavebni-technika.cz