>
Ukázat telefon
800 247 365
cz

NOVÁ E-řada pásových rýpadel CASE

Nová řada E pásových rýpadel, konkrétně modely CX210E, CX250E a CX300E, nahrazuje původní D-řadu uvedenou v roce 2015. Novinky přináší řadu technických vylepšení pro ještě větší spolehlivost, ovladatelnost a efektivitu.
 

Hlavní důvody, proč si vybrat novou E-řadu rýpadel CASE CX

 
  • BRILANTNÍ VYVÁŽENOST Mezi rychostí a ovladatelností díky Inteligentnímu hydraulickému systému CASE (CIHS - Case Intelligent Hydraulic Sytem), který je referenčním prvkem pro svou rychlost, úsporu energie systému a dokonale plynulé ovládání.
  • VYSOKÁ SPOLEHLIVOST Rýpadla CASE jsou známá svou promyšlenou konstrukcí a prvotřídními komponenty. Díky NOVÝM konstrukčním zdokonalením násady, výložníku a podvozku se spolehlivost ještě zvýšila.
  • VYLEPŠENÁ OVLADATELNOST Díky 4 NOVÝM pracovním módům (Super Power, Power, Eco, Lifting) a 10 NOVÝM nastavením otáček motoru nezávislých na pracovním režimu.  NOVĚ možnost uživatelského nastavení vyvážení průtoku hydraulického okruhu oleje ovládání násady, výložníku a otoče pro jakoukoliv aplikaci. NOVÉ přednastavené možnosti různých přídavných zařízení s možností vlastní správy na displeji pro celkové zrychlení operací.
  • ZVÝŠENÁ ÚČINNOST NOVÝ ECO mód zajištuje účinnější nezávislé ovládání motoru a čerpadla. Ten maximalizuje točivý moment jen v nutném případě a tím šetří palivo + NOVÝ motor FPT splňující emisní normu Stage V bez EGRNOVÝ pojezdový motor pro vyšší trakci. 
  • VYLEPŠENÁ KONEKTIVITA + NOVÝ telematický modul s obousměrnou komunikací CASE SiteConnect+. NOVÉ možnosti interaktivní údržby + NOVÁ vzdálená asistence + NOVÉ standardní kompletní telematické řešení CASE (modem, kabeláž, anténa a 3leté předplatné SiteWatch).
  • VYLEPŠENÁ VIDITELNOST + NOVÝ 10" LCD monitor - největsí ve své třídě s 5 konfigurovatelnými tlačítky a novými funkcemi menu + NOVÉ vylepšené rozmrazování a čištění předního okna + NOVĚ lepší viditelnost na pravé straně + volitelný monitor "CASE Maximum View" pro optimální viditelnost do všech stran + volitelné LED osvětlení.
  • ZVÝŠENÝ KOMFORT + NOVÉ vzduchem odpružené a vyhřívané sedadlo strojníka + NOVÝ široký přístup do kabiny a zvětšený prostor pro nohy + NOVÉ ovládání klimatizace na monitoru, vždy na dosah + NOVÁ vylepšená klimatizace s novými větracími otvory + NOVÝ hladší pojezd díky upravené konstrukci rolen + NOVÉ zlepšené odhlučnění kabiny.
  • SNADNÁ ÚDRŽBA + NOVĚ prodloužený interval výměny motorového oleje, palivových a olejových filtrů na 1 000 hodin + prodloužené intervaly mazání pouzder násady a čepů výložníku na 1 000 hodin + NOVĚ samočisticí SCR filtr, bezúdržbový a s dlouhou životností + NOVĚ snadný přístup k hydraulické nádrži s víčkem s odvzdušněním + NOVÁ dělená podlahová rohož + NOVĚ volitelný reverz ventilátoru pro lepší účinnost čištění chladiče [CX250E].
  • EKOLOGICKY ŠETRNĚJŠÍ POHON + NOVÝ šestiválcový motor normy STAGE V od FPT, evropského lídra známého svou spolehlivostí a inovativní tradicí s více než 25 lety zkušeností + NOVÝ vysoce účinný systém SCR 2, na který se vztahuje 13 patentů + NOVĚ bez EGR + NOVĚ kompatibilní s HVO a alternativními palivy.
  • BEZPEČNOST A PŘÍSTUP + Kabina splňující bezpečnostní předpisy ROPS se systémem FOPS úrovně 2 + Standardní prodloužená madla a ochranná zábradlí + Volitelně výstražný systém při pojezdu + NOVÝ bezpečnostní prvek automatického zámku páky. 

Komfortní kabina s vysokou úrovní pohodlí pro strojníka

Interiér kabiny se dočkal řady vylepšení a úprav pro snadnejší obsluhu rýpadla. Vzduchem odpružené sedadlo a joysticky jsou nyní spojeny do jednoho modulu, který umožňuje jejich koordinovaný pohyb. V rámci integrace bylo sedadlo mírně posunuto dozadu a nyní poskytuje obsluze více prostoru pro nohy. Levá konzole je také posunutá výše, aby umožnila snadnější přístup do kabiny.

Díky zámku sekundárního obvodu hydrauliky je zabráněno jakémukoli neúmyslnému stlačení pák nebo pedálů při přesunu nákladu, a to tak, aby se předešlo nečekanému pohybu stoje, který by  mohl způsobit nehodu. Přepracované opěrky nohou a pojezdové pedály umožňují pohodlnější a snadnější používání a snadnější přístup do kabiny. 

 

Dotykové ovládání kombinované s tlačítky

Jednou z hlavních změn je zavedení velké dotykové obrazovky ve stylu I-Padu s přídavnými tlačítky. Tato dotyková obrazovka byla vyvinuta tak, aby obsluha mohla sledovat a nastavovat mnoho funkcí stroje z jednoho místa. Dotyková obrazovka nabízí jednoduchý systém menu, který umožňuje přístup k řadě funkcí a zobrazuje pohled ve vysokém rozlišení z 270stupňového kamerového systému, který je součástí strojů řady E. Základním funkcím ale zůstalo ovládání fyzickými tlačítky.

V systému lze uložit přednastavené průtoky a tlaky až pro 10 přídavných zařízení a k dispozici je také pět přednastavených tlačítek, která si obsluha může nakonfigurovat podle vlastních potřeb a případné zkratky k určité funkci. Pro zvýšení komfortu bylo upraveno rozmístění větracích otvorů kolem kabiny, aby ji bylo možné rychleji a komplexněji odmlžovat a vyhřívat. Pro strojníky, kteří si potrpí na čistotu a pořádek na pracovišti, je nyní silná pryžová podlahová rohož odnímatelná a skládá se ze dvou kusů pro jednoduché a snadné čištění.

 

Moderní telematika usnadňuje řešení závad

Do nové E-řady rýpadel byl nově  přidán monitorovací systém SiteConnect+, který byl předtím vyvinut a integrován do kolového nakladače řady G.  Systém funguje podobně jako tradiční telematické monitorování, kdy si data může prohlédnout prodejce i majitel stroje.  Obsahuje také možnost prodejce vstoupit do řídící jednotky stroje a analyzovat problémy v systému, informovat provozovatele nebo majitele o hrozících problémech nebo požadavcích na servis a diagnostikovat případné problémy před vysláním servisního technika na místo. Mechanik tak při výjezdu už zná závadu a je na její opravu připraven.

Nový závěs Miller  GTX  je  jedním z nejbezpečnějších svého druhu na trhu. Tento litý závěs vyhovující normě ISO13031 využívá technologii plynové pružiny. Ta zaručuje, že přídavné zařízení zůstane v bezpečné poloze i v nepravděpodobném případě selhání hydrauliky. Úzká vysokokapacitní lžíce o průměru 900 mm z nové řady těžkých lžic Miller odolných proti oděru, s až o 25 % silnějšími ocelovými pláty a dodatečným krytím proti opotřebení, je součástí standardního výrobku.  S vyšší pevností, spolehlivostí a životností lžíce. Byly také navrženy s univerzální čelní deskou pro všechny typy čepových drapáků, což umožňuje větší flexibilitu a využití lopaty.

Náš kolega, který měl možnost si nové pásové rýpadlo vyzkoušet, opouštěl jeho kabinu s obrovským úsměvem na tváři a potvrdil, že je to jeden ze strojů s nejplynulejším ovládání, které kdy obsluhoval.
Napište nám pro nezávaznou poptávku